HAKKINDA

Sağlık Bakımı:“Sağlık Bakımı ve Gıda takviyeleri Satış Elemanları Çıraklık ve Eğitimi için Sektörel Beceri Ortaklığı”

Sağlık Bakımı ve Gıda Takviyeleri Satış Elemanları Meslek Profilleri için Avrupa Yenilikçi Eğitim Programı

Alt Program: Leonardo da Vinci

Eylem: Yenilik Gelişimi için Çok Taraflı Ortaklık – Sektörel Beceri Ortaklıkları

Proje Başlangıç Tarihi: 01 Ocak 2014

Proje Bitiş Tarihi: 30 Haziran 2016

Proje Süresi: 30 ay

“İş Perspektifinizi Avrupa'nın en hızlı gelişen sektörleri ile artırın”

Sektörün ihtiyacı ve mevcut mesleki eğitim kursları arasındaki boşluğu tespit ederek projede 18 yaş ve üzeri işsiz yetişkinler ya da sağlık bakım sektöründe mevcut işsizlere yönelik “Sağlık bakımı ve Gıda Takviyeleri Satış Elemanı” başlığı altında yenilikçi bir karma eğitim programı geliştirmek hedeflenmiştir. Bu iş kolunun AB ülkelerinin Ulusal Mesleki Sınıflandırma çerçeveler yer almadığı görülmektedir.

 Diğer bir ifade ile projenin test aşamasına katılacak olan kişiler Avrupa'da ilk kez geliştirilen yenilikçi eğitime katılmak için benzersiz bir fırsat elde edeceklerdir.

 Öte yandan, Proje ulusal yeterlilik tanımlamaları sağlayacak (ECVET öğrenme çıktıları ile) ve bunu "Kamu Sağlığı İşgücü Geliştirme Entegre Yeterlilikler Çerçevesi" ve “Avrupa Yeterlilik Çerçevesi”ne bağlamında yapacaktır. Böylelikle, alandaki mevcut yeterlilikler daha şeffaf ve karşılaştırılabilir hale gelecektir.

Projeden Kimler Faydalanabilir?

  • Yeni mezun/işsizler (18+) Sağlık Bakımı ve Gıda Takviyeleri satışında Yenilikçi mesleki eğitim yoluyla bilgi, beceri ve yeterliliklerini (ECVET bazlı) geliştirmek isteyenler.
  • Sağlık Bakım Alanında mevcut çalışanlar : Kariyerlerini geliştirmek isteyen Sağlık Bakımı Çalışanları
  • Mesleki Eğitim Merkezleri :Yenilikçi eğitim kaynakları aracılığı ile eğitim portfolyolarını genişletmek isteyen Mesleki Eğitim Merkezleri.
  • Ticari Kuruluşlar (Kobiler): Sağlık Bakımı ve Gıda takviyeleri alanında çalışanları eğiterek yetkinleştirmek isteyen ve kuruluşların satış ve imajını artırmak isteyen KOBİ’ler.